Farma fotowoltaiczna w PWiK doceniona przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Miło nam poinformować, iż inwestycja Przedsiębiorstwa pod nazwą „Budowa farmy fotowoltaicznej na terenie Oczyszczalni Ścieków Lewy Brzeg”  zauważona została nie tylko przez mieszkańców naszego miasta i regionu, ale również w szerszym spektrum zaprezentowana została na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

19 maja 2022 r. Departament Funduszy Europejskich odpowiedzialny za sektor energetyczny, jako instytucja pośrednicząca opublikował na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska informacje o naszym projekcie jako przykładzie na wzorowe wykorzystanie środków pozyskanych z Funduszy Europejskich, których celem jest rozwój Polski.  Oprócz informacji o efektach inwestycji  takich jak spadek emisji gazów cieplarnianych o 1523 ton CO2 rocznie i ograniczenie emisji SO2, NOx oraz pyłów jak i produkcję energii z nowo wybudowanych mocy wytwórczych instalacji wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska zwraca uwagę na zwiększenie niezależności i bezpieczeństwa energetycznego PWiK-u poprzez produkcje energii, która zasili oczyszczalnię ścieków oraz przysporzy dodatkowe przychody dla Spółki ze sprzedaży nadwyżek energii do sieci.

Cieszymy się, że nasz projekt został w ten sposób wyróżniony. Opublikowanie materiału o bezprecedensowej inwestycji kluczowej dla Spółki i miasta Konina jest ogromną nobilitacją dla nas wszystkich.

https://www.facebook.com/MKiSGOVPL

https://www.gov.pl/web/klimat/poznaj-nasze-projekty-18

grafika – źródło: https://www.gov.pl/web/klimat/poznaj-nasze-projekty-18

 


Przeczytaj także

Modernizacja sieci wod.w ul.Hurtowej -08.07.2022

06.07.2022

PWiK Sp. z o.o. informuje, że w dniu 08.07.2022 w godzinach 10:30-11:30 planowana jest przerwa...

Czytaj więcej

Modernizacja sieci wodociągowej ul. Wyszyńskiego.

01.07.2022

PWiK Sp. z o.o. informuje, że w dniu 04.07.2022r w godzinach 6:30 - 12:00 z...

Czytaj więcej

Podsumowanie inwestycji PWiK z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej

30.06.2022

Zapraszamy do obejrzenia filmu - kliknij Ostatnie 10 lat dla "Pewiku" to szereg kamieni milowych...

Czytaj więcej
Czytaj więcej Badania wody