Przerwa w dostawie wody – modernizacja SUW

Szanowni Państwo,

W związku z prowadzoną kompleksową modernizacją Stacji Uzdatniania Wody, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie uprzejmie informuje, iż w dniach z 17 na 18 i z 24 na 25 lutego 2021 r. w godzinach nocnych 23:00 – 4:00 nastąpią przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Konina.

Prace modernizacyjne prowadzone są na działającej Stacji Uzdatniania Wody i są niezbędne dla bezpiecznego dostarczania wody mieszkańcom miasta. Przerwa spowodowana będzie zaplanowaną wymianą rur łączących pompy z układem zasilania miasta. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli na podniesienie efektywności procesów uzdatniania i zapewni stabilną jakość wody Pewiczanki. Poza najwyższą jakością dostarczanej wody, celem modernizacji jest zmniejszenie ryzyka wtórnego zanieczyszczenia wody.

To jedna z najważniejszych inwestycji Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., która pozwoli na utrzymanie stabilności eksploatacji oraz zwiększy bezpieczeństwo dostarczania wysokiej jakości wody dla mieszkańców Konina na kolejne dekady. Zakończenie modernizacji planowane jest na połowę 2021 roku. Poniżej galeria zdjęć z trwających prac modernizacyjnych.

W przypadku konieczności skorzystania z dostępu do wody podczas przerw Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o uruchomi dla mieszkańców mobilny punkt poboru wody.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.


Przeczytaj także

Jak radzić sobie z upałami

10.07.2024

Ciepło? Gorąco! 10 porad na upały. Jak się chronić? PIJ DUŻO WODY. Podstawą dobrego samopoczucia...

Czytaj więcej

Taryfy Archiwum

31.05.2024

W związku z obowiązującymi Taryfami dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na...

Czytaj więcej

Awaria w ul. Erazma Pietrygi 5 i 7 usunięta!

08.05.2024

Edit: Miło nam poinformować, że Odbiorcy w ul. Erazma Pietrygi 5 i 7 są zasilani...

Czytaj więcej
Czytaj więcej Badania wody