Przerwa w dostawie wody – modernizacja SUW

Szanowni Państwo,

W związku z prowadzoną kompleksową modernizacją Stacji Uzdatniania Wody, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie uprzejmie informuje, iż w dniach z 17 na 18 i z 24 na 25 lutego 2021 r. w godzinach nocnych 23:00 – 4:00 nastąpią przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Konina.

Prace modernizacyjne prowadzone są na działającej Stacji Uzdatniania Wody i są niezbędne dla bezpiecznego dostarczania wody mieszkańcom miasta. Przerwa spowodowana będzie zaplanowaną wymianą rur łączących pompy z układem zasilania miasta. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli na podniesienie efektywności procesów uzdatniania i zapewni stabilną jakość wody Pewiczanki. Poza najwyższą jakością dostarczanej wody, celem modernizacji jest zmniejszenie ryzyka wtórnego zanieczyszczenia wody.

To jedna z najważniejszych inwestycji Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., która pozwoli na utrzymanie stabilności eksploatacji oraz zwiększy bezpieczeństwo dostarczania wysokiej jakości wody dla mieszkańców Konina na kolejne dekady. Zakończenie modernizacji planowane jest na połowę 2021 roku. Poniżej galeria zdjęć z trwających prac modernizacyjnych.

W przypadku konieczności skorzystania z dostępu do wody podczas przerw Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o uruchomi dla mieszkańców mobilny punkt poboru wody.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.


Przeczytaj także

Planowana przerwa w dostawie wody ul.Laskówiecka

15.10.2021

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie informuje, że w dniu 19.10.2021 w...

Czytaj więcej

Przerwa w dostawie wody ul. PCK i Plac Zamkowy

08.10.2021

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie informuje, że w dniu 12.10.2021 w...

Czytaj więcej

Nowe kontenery technologiczne

20.04.2021

W dniu 19.04.2021 r. zostały zamontowane nowe kontenery technologiczne, w których będą zlokalizowane transformatory o...

Czytaj więcej
Czytaj więcej Badania wody